We are apologize for the inconvenience but you need to download
more modern browser in order to be able to browse our page

Download Safari
Download Safari
Download Chrome
Download Chrome
Download Firefox
Download Firefox
Download IE 10+
Download IE 10+

IBM, Ücretsiz Dijital Eğitim Platformu Open P-Tech’i Türkiye’de Kullanıma Sundu

IBM, koronavirüs günlerinde evlerinden çıkmayan insanların kendilerini geliştirebilmelerini sağlamak adına çok önemli bir hizmeti hayata geçirdi.

Dijital eğitim platformu Open P-Tech’i Türkiye’de tamamen ücretsiz olarak kullanıma sunuldu.

Yapay zeka ve bulut bilişimin yanı sıra, özgeçmiş yazma ve mülakat gerçekleştirme gibi profesyonel becerilerle ilgili pek çok eğitimin yer aldığı platform, koronavirüs günlerinde evlerine kapanan insanlara kendilerini geliştirme imkanı sunuyor.

Platformda, aldığınız eğitimi tamamladığınızı gösteren dijital rozet sistemi, öğreniminizi sınıfın dışına taşıma olanağı ve kaydettiğiniz ilerlemenin takibi için dijital takip panosu gibi özellikler bulunuyor. Şu an için yalnızca İngilizce olarak kullanılabilen Open P-Tech, 2020 yılı içinde İspanyolca, Lehçe, Fransızca, Arapça, Çince ve Türkçe gibi pek çok dil desteği kazanacak.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan IBM Türkiye Ülke Genel Müdürü Volkan Sözmen, 21’inci yüzyılın iş gücü için gerekli olan becerilerin sürekli değiştiğini ve geleceğin mesleklerinin yazılım da dahil olmak üzere teknoloji odaklı olacağını söyledi.

Yeni yeteneklerin gelişimi için sunulan fırsatların, toplumun her kesimine erişmesinin daha da önem kazandığına vurgu yapan Sözmen, “20 yaş grubundaki öğrenciler ve öğretmenlerimiz için yapay zekadan bulut teknolojilerine, siber güvenlikten blok zincirine kadar farklı birçok teknoloji hakkında eğitim içeriği sağlayan Open P-TECH Programı’nı hayata geçirmekten mutluluk duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

IBM Kurumsal Sosyal Sorumluluk ve P-TECH İcra Direktörü Joel Mangan ise eğitimin bundan 20 yıl önce karşı karşıya olduğumuzdan çok daha farklı olan teknolojik bir dünyaya uyarlanması gerektiğini söyleyerek, “Özel sektör ile kamu sektörünün, yeni nesle hak ettikleri parlak geleceği sunabilmek için eğitim modelleri ve öğrenme yöntemleriyle ilgili paradigmayı değiştirmek üzere birlikte çalışması gerekiyor” şeklinde konuştu. Tamamen ücretsiz olarak kullanılabilen Open P-Tech platformuna buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

Kaynak;

https://www.ptech.org/open-p-tech/
www.webtekno.com

 

Facebook yorumları