We are apologize for the inconvenience but you need to download
more modern browser in order to be able to browse our page

Download Safari
Download Safari
Download Chrome
Download Chrome
Download Firefox
Download Firefox
Download IE 10+
Download IE 10+

İç Hat Uçuşları Başlıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 1 Haziran itibarıyla hava yolunda iç hat uçuşlarının başlayacağını açıkladı.

Yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle uçuşlarını askıya alan Türk Hava Yolları seyahat kısıtlamasının kaldırılmasının ardından iç hat seferlerine başlıyor.

THY’nin ilk uçuşu İstanbul’dan Ankara’ya
Karaismailoğlu, “Hava yolunda ilk sefer, 1 Haziran saat 10.00’da TK2150 sefer sayılı İstanbul Havalimanı-Ankara Esenboğa Havalimanı uçuşu olacak.” dedi.
Bakan, havalimanları içinde alınacak önlemlere ilişkin olarak da şunları söyledi:
  • Havalimanına gelmek için özel toplu taşıma servislerini kullanan yolcular, sosyal mesafe kuralına göre oturma düzenine göre seyahat edecek
  • Maskesiz araçlara binişlere izin verilmeyecek.
  • Toplu taşıma araçları sürekli takip edilecek.
  • Yurt içi veya yurt dışından gelen ve giden yolcuların terminale girişlerinde termal kamera veya temassız ısı ölçerler ile ateşleri ölçülecek.
  • Refakatçi zorunluluğu olan yolcuların refakatçilerinin dışında terminal binasına karşılama ve uğurlamaya gelen vatandaşların girişlerine izin verilmeyecek.
  • Yolcular maske takarak terminal binasına giriş yapabilecek.
  • Hava yolunu kullanacak yolculardan uçuşları öncesinde hava yolu şirketlerince Türkiye sınırları içerisinde ikamet edecekleri adres ve bilgiler de istenecek.
Bakan Karaismailoğlu “Çıkış noktasından varış noktasına kadar her şeyi hassasiyetle takip edeceğiz. Vatandaşlarımız gönül rahatlığı ile hava yolunu kullansınlar.”  ifadelerini de kullandı.

Facebook yorumları