We are apologize for the inconvenience but you need to download
more modern browser in order to be able to browse our page

Download Safari
Download Safari
Download Chrome
Download Chrome
Download Firefox
Download Firefox
Download IE 10+
Download IE 10+

İçişleri Bakanlığı, YKS’ye Girecek Öğrencilere Özel Genelge Yayınladı

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na  girecek öğrencilerin kimlik kartı başvurularının 18 / 19 Mayıs tarihlerinde de alınacağını açıkladı. Bakanlık, 18 / 19 Mayıs tarihlerinde il ve ilçe nüfus müdürlüklerinin açık olacağını bildirdi.

15 / 19 Mayıs tarihleri arasında Ankara, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun, Van ve Zonguldak’ta uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili olarak valiliklere bakanlık tarafından gönderilen genelde şu ifadelere yer verildi:

“ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek merkezi Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) girecek olan öğrencilerin T.C. Kimlik Kartı başvurularının alınması adına tüm il / ilçe nüfus müdürlükleri 18 / 19 Mayıs 2020 tarihlerinde açık bulundurulacak.”

Bakanlık tarafından yapılan açıklamanın devamı şu şekilde: “Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu 18 / 19 Mayıs 2020 tarihlerinde nüfus müdürlüklerine T.C. Kimlik Kartı Başvurusu ile sınırlı olmak üzere öğrenciler ve ihtiyaç olması hâlinde beraberinde anne, baba, veli veya vasisinden bir kişi sınava başvurulduğunu gösterir belgeyi ibraz etmek şartıyla sokağa çıkabilecek. Ayrıca nüfus müdürlükleri, belirlenen o tarihlerde ve saatlerde hizmet vermeye devam edecek.”

 

 

 

Kaynak; www.webtekno.com

Facebook yorumları