We are apologize for the inconvenience but you need to download
more modern browser in order to be able to browse our page

Download Safari
Download Safari
Download Chrome
Download Chrome
Download Firefox
Download Firefox
Download IE 10+
Download IE 10+

Uçuşlardaki Yeni Düzenlemeler

Turizm Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı koordinasyonunda, dünya çapında etkili olan COVID-19 pandemisinin havaalanlarında yayılımını önlemek amacıyla “Havaalanı Pandemi Tedbirleri ve Sertifikasyonu Genelgesi” yayımlandı.

Maske takmayanlar uçağa hatta havaalanına alınmayacak

  • Genelgeye göre yolcuların ve personelin koruyucu ekipman kullanması zorunlu olacak. Maske takmayanlar uçağa hatta havaalanına alınmayacak.
  • Çocuk oyun alanları, sigara odaları ve ibadethaneler gibi yerlerde sosyal mesafe kuralları uygulanacak. Gerektiğinde bu yerler kapatılacak.

Havaalanına yolcu karşılamaya veya uğurlamaya gelenler alınmayacak

  • Havaalanına refakatçi dışında yolcu karşılamaya veya uğurlamaya gelenler alınmayacak. Sağlık Bakanlığı seyahate uygun olmayanları havaalanına bildirecek ve bu kişiler seyahat edemeyecek.
  • Riskli bölgelerden gelenler, havaalanı şartları uygunsa farklı giriş çıkış noktalarını kullanacak.

Ateş ölçümü yapılacak

  • Yurt dışından gelen yolcular da dahil ateş ölçümü yapılacak. Ateş, öksürük, solunum sıkıntısı olan yolcular hemen havaalanı sağlık birimine yönlendirilecek.

İstisnalar dışında kabin bagajı kabul edilmeyecek

  • Uçuşlarda dizüstü bilgisayar, el çantası, evrak çantası ve bebek eşyaları dışında kabin bagajı kabul edilmeyecek. Özel toplu taşıma servislerine de maskesiz binilemeyecek.

Facebook yorumları