We are apologize for the inconvenience but you need to download
more modern browser in order to be able to browse our page

Download Safari
Download Safari
Download Chrome
Download Chrome
Download Firefox
Download Firefox
Download IE 10+
Download IE 10+

Yatlar 1 Haziran’da Yeniden Yelken Açıyor

Yat turizminde yeni tip koronavirüs salgını önlemleri kapsamında durdurulan seferlere 1 Haziran itibarıyla yeniden başlanacak.

Yat Turizm Derneği Başkanı Begüm Doğulu, yeni normalleşme sürecine göre yaptıkları hazırlıklarla yolcuları beklediklerini söyledi.

İlk adım olarak yurt içi turların başlamasının önemli ama yeterli olmadığını aktaran Doğulu, en kısa sürede yurt dışı turlarının da açılmasını temenni etti.

Begüm Doğulu, deniz hudut kapılarının açılmasıyla yurt dışı turlarının ülkeye döviz getirmesi açısından önemli olduğunu vurguladı.

“Maskeli mavi yolculuk”

Bilim Kurulu tarafından belirlenen önlemler doğrultusunda seferlere başlayacaklarını anlatan Doğulu, “Yolcularımız maske ve eldiven takacak. Tekneye binerken ve yolculuk esnasında belli aralıklarla yolcularımızın ateşlerini ölçeceğiz. Ateşi olan yolcularımızı derhal sağlık kuruluşumuza ulaştıracağız” dedi.

Doğulu, COVID-19 salgını önlemleri kapsamında 3 ila 6 kamaradan oluşan teknelerin tam kapasite çalışacağını belirtti.

Teknede sosyal mesafe mürettebat tarafından sağlanacak. Bir kısmı ön tarafta, bir kısmı da arka tarafta duracak yolcular, dönüşümlü güneşlenecek. En az 10, en fazla 40 kişilik kapasitesi olan günübirlik teknelerde de aynı önlemler alınacak. Bu tekneler yarı kapasite hizmet verecek.

Ayrıca tekne kiralamada herhangi bir ücret artışını olmadığını, geçen seneki ücretlerin geçerli olacağını söyledi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak; www.trthaber.com

Facebook yorumları