We are apologize for the inconvenience but you need to download
more modern browser in order to be able to browse our page

Download Safari
Download Safari
Download Chrome
Download Chrome
Download Firefox
Download Firefox
Download IE 10+
Download IE 10+

Yerli Koronavirüs Tanı Kitini Duyuruldu

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yerli koronavirüs tanı kitini duyurdu. Birkaç ay önce kitin alındığı ülkeler hakkında yapılan konuşmaları hatırlatan Varank, ürünün artık Türkiye’de üretilebildiğini söyledi.

Koronavirüs salgının süreci henüz devam ederken geliştirilen yerli kitin tanıtımını canlı yayında yapan Bakan Varank, “1,5 ay önce Çin’den geldi gelmedi tartışmaları yapılan ürünü biz artık üretebiliyoruz” dedi. Yerli tanı kiti canlı yayında ilk defa görüntülendi.

Bakan Varank, kitle ilgili, “Buraya gelmeden önce arkadaşlarıma ‘Yeni üretilen testleri de getirin’ dedim. Test kitleri, COVID-19 ile mücadelede gündem olan konulardan bir tanesiydi. Yaygın olarak PCR testleri yapılıyor. Bunun yanında antikor testleri de özellikle tarama amaçlı testlerde kullanılıyor. Pandeminin ilk zamanlarında Çin’den test geldi / gelmedi tartışmaları olmuştu. Ben geçen gün yaptığımız bir konferansta ‘Türk Lab’ ile iletişime geçmiştim. Kendileri de bu antikor testlerini artık başarıyla ürettiklerini, Sağlık Bakanlığı’ndan da onay alındığından bahsettiler. Bu testi de buraya getirmek istedim” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

 

Kaynak; www.webtekno.com

Facebook yorumları